Tomitruck

Úvod Novinky 10 tipů pro běžnou údržbu vaší sekačky

10 tipů pro běžnou údržbu vaší sekačky

Vzhled vašeho trávníku může být mnohokrát odrazem stavu sekačky, s níž travnatou plochu upravujete. Pokud zpozorujete odumřelou, zcuchanou trávu s roztřepenými konci, berte to jako jasný signál nabrousit nože a věnovat několik desítek minut údržbě vašeho zahradního pomocníka.

Ptáte se, kdy je nejvhodnější doba k provedení údržby sekačky? Neexistuje žádný "ideální čas". Měli byste na ni myslet pravidelně, abyste mohli sekat bezpečně a dosahovat očekávaných výsledků. Avšak údržba sekačky na konci sezóny vám umožní zvládnout důležité úkoly spojené se zazimováním, jako je například výměna oleje. Vhodná je též předsezónní údržba sekačky. Díky této jednorázové kontrole po zimní "hybernaci" se můžete do sečení po zimě pustit bez nehod.

Sepsali jsme pro Vás 10 pravidel , která byste měli dodržovat před každým sečením. Pravidelná údržba totiž není složitá a udrží vaši sekačku v ideálním provozním stavu.

1) Zkontrolujte motorový olej. Před spuštěním sekačky zkontrolujte olej a nezapomeňte jej měnit v pravidelných intervalech podle návodu k obsluze.

2) Vyměňte a vyčistěte vzduchový filtr. Když je vzduchový filtr znečištěný, omezuje proudění vzduchu do motoru.

3) Zkontrolujte převodovou kapalinu. Před každým sečením zkontrolujte hladinu převodové kapaliny. Stejně jako u oleje, zanedbávání převodové kapaliny způsobuje ztrátu její schopnosti promazávat a pročišťovat. Pokud ji nebudete pravidelně měnit, může dojít k poškození celé převodovky a jejích součástek.

4) Vyčistěte žací ústrojí od nečistot. Prohlédnout motor, žací ústrojí a zbavit je nečistot v podobě chomáčků trávy nebo bahna, nezabere mnoho času. Doporučujeme použít stlačený vzduch k řádnému vyčištění sekačky po každém použití.

5) Často bruste nože. Správně byste měli tuto činnost provádět každých osm hodin používání sekačky, abyste zabránili poškození nožů a dosahovali skvělých výsledků na Vašem trávníku.

6) Zkontrolujte řemen žacího ústrojí. Nadměrné vibrace, skřípání a ztráta výkonu jsou známkami toho, že řemen žacího ústrojí není v pořádku.

7) Vyměňte zapalovací svíčky. Obecně platí, že zapalovací svíčku byste měli vyměnit každých 100 hodin, ale vždy si tuto informaci ověřte v návodu k obsluze.

8) Vyměňte palivový filtr. Palivový filtr je další důležitou součástí, která čistí palivo při jeho transportu z nádrže do motoru. Zajišťuje, aby se případné částice nashromážděné v zásobníku paliva nedostaly do motoru, což by ohrozilo jeho činnost a časem by došlo k opotřebení dílů.

9) Zkontrolujte tlak v pneumatikách. Pokud je tlak v pneumatikách nevyvážený, sekačka bude sekat nerovnoměrně, jelikož žací ústrojí bude posazeno níže na straně, kde pneumatika potřebuje vzduch. Z ergonomického hlediska zajišťuje správný tlak v pneumatikách snadnější a plynulejší jízdu.

10) Nezapomeňte na palivový stabilizátor. Během sezóny pravděpodobně nebudete stabilizátor paliva potřebovat, protože sekačku pravidelně používáte. Pokud však sekačka stojí několik týdnů či měsíců, měli byste do nádrže přidat stabilizátor paliva. Nádrž díky ní nemusíte před zazimováním vypouštět a palivo zůstane čerstvé až dva roky.

 

Doufáme, že vám naše tipy usnadní pravidelnou údržbu vaší sekačky. Pokud byste měli nějaké dotazy, či si nevěděli rady, jak se o zahradní techniku starat, nebojte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.

Váš tým TomiTruck